Milwaukee M18 FN18GS-0XArt.nr: 2290194
Dyckertpistol
utan batteri och laddare
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager
Skickas fredag, 15 maj
Dyckertpistol
utan batteri och laddare
Dyckertpistol på 18 V med toppmodern teknologi för spikning i hårt trä. Kräver inga gaspatroner eller rengöring. Pistolen har ett flexibelt batterisystem och passar med alla M18-batterier från Milwaukee. Magasin för 110 dyckertar.
Milwaukee
Beskrivning
Milwaukee
product-page:product-information-title
Milwaukee M18 Fuel FN18GS-0X är en dyckertpistol på 18 V med toppmodern teknologi för spikning i hårt trä. Maskinen kräver inga gaspatroner eller rengöring och är försedd med en spärr som stoppar verktyget från att avfyra när magasinet är tomt på spik. Pistolen har ett flexibelt batterisystem och passar med alla M18-batterier från Milwaukee. M18 FN18GS-0X avfyrar upp till 1200 spikar per laddning på ett REDLITHIUM-ION 2,0 Ah-batteri. Magasinet rymmer 110 stycken dyckertar. Levereras i en staplingsbar HD box.
OBS! Batterier och laddare medföljer ej.
Egenskaper
  • Toppmodern teknologi för spikning i hårt trä
  • Teknologi för att avfyra dyckert i serieföljd
  • Inga gaspatroner eller rengöring krävs
  • Mindre spikhål, spikhuvudets exakta storlek ger en snyggare finish
  • Olika munstycken för den bästa finishen, förvaras i verktyget
  • Liten kontaktpunkt gör att användaren kan spika i en mer spetsig vinkel
  • Verktygsfria, snabba och enkla djupjusteringar
  • Spärr stoppar verktyget från att avfyra när magasinet är tomt på spik
  • Avfyrar upp till 1200 spikar per laddning på ett REDLITHIUM-ION 2,0 Ah-batteri
  • Snabbåtkomst och enkel rensning vid stopp
  • LED-lampa belyser arbetsytan
  • Flexibelt batterisystem: passar alla MILWAUKEE M18-batterier
Medföljande tillbehör
  • 1 styck Staplingsbar HD box
Tekniska data:
Spänning 18 V
Antal avfyrade dyckert 900 /h
Antal medföljande batterier 0
Batterityp Li-ion
Dyckert diameter 1,2 mm
Dyckerttyp 16 / 54 mm
Levereras i Staplingsbar HD box
Magasinkapacitet dyckert 110
Spiklängd, max. 54 mm
Drifttyp Batteridriven
Väska ingår Ja
Volt 18 V
Batteri ingår Nej
Diameter spik 1.2 mm